Ημέρα αφιερωμένη στον Αθλητισμό

Την Πέμπτη , 5 Οκτωβρίου , αφιερώσαμε όλη την ημέρα στον Αθλητισμό. Οι γυμναστές του σχολείου μας ,ο κ. Δημήτρης Παπανικολάου και ο κ.Γιώργος Κωστόπουλος διοργάνωσαν στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας αθλητικές δραστηριότητες για όλους τους μαθητές . Με μεγάλο ενθουσιασμό οι μικροί μαθητές  με την συνδρομή των δασκάλων τους ,έπαιξαν μπάσκετ, ποδόσφαιρο και χάντμπολ,έτρεξαν σε αγώνες σκυταλοδρομίας ενώ οι μικρότεροι μαθητές έπαιξαν παιχνίδια όπως το”μαντηλάκι”.

Επίσης οι μαθητές , με την συνδρομή των εκπαιδευτικών,παρακολούθησαν στην αίθουσα εκδηλώσεων βίντεο σχετικά με τον αθλητισμό σχολιάζοντας την ομορφιά των διαφόρων αθλημάτων και την αξία του αθλητισμού στη ζωή μας.

Τέλος στις τάξεις οι μαθητές με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών έπαιξαν παιχνίδια με την βοήθεια της τεχνολογίας , ζωγράφισαν και δημιούργησαν χειροτεχνίες με θέμα τον αθλητισμό.

Τα γράμματα έγιναν …Αθλητές  στο Α1 (εκπαιδευτικός κ. Γεωργία Παπαδοπούλου)  αλλά και στο Α2 (επαιδευτικός Γεωργία Καραμέρου)

Τέλος το Β2 δημιούργησε μία αφίσα με θέμα τον αθλητισμό (εκπαιδευτικός κ. Βασιλική Κουτμάνη)

Αφίσα του Β2

This entry was posted in Αθλητικές δραστηριότητες, Ανακοινώσεις, Δράσεις - Εκδηλώσεις. Bookmark the permalink.