“Ειδικοί Καλλιτέχνες” (Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα e twinning)

Σας ανακοινώνουμε την έναρξη συνεργασίας του Τμήματος ‘Ενταξης της σχολικής μας μονάδας (Υπεύθυνη εκπ/κός: Χριστοπούλου Θεώνη, ΠΕ 70 ΕΑΕ) με το Τμήμα Ένταξης του Δημοτικού Σχολείου Νέας Ποτίδαιας (Υπεύθυνη εκπ/κός και συντονίστρια δράσης: Μανιφάβα Θεοδώρα, ΠΕ71 σε συνεργασία  με την Παπαθανασίου Μαρία, πε71 Δ.σχ. Τρίπολης) στα πλαίσια Ευρωπαϊκού Προγράμματος E-twinning με τίτλο δράσης: «Ειδικοί Καλλιτέχνες».

Το πρόγραμμα υλοποιείται από τον Φεβρουάριο έως τον Μάϊο του 2023 και έχει ως στόχο την προαγωγή ψυχικής υγειας των παιδιών μέσω καλλιτεχνικων δρασεων καθως και την επικοινωνία και συνεργασίας μαθητών από διαφορετικά σχολεία.

This entry was posted in Ανακοινώσεις, Δράσεις - Εκδηλώσεις, Προγράμματα and tagged , . Bookmark the permalink.