Κοπή πίτας

Εκδήλωση για να τιμηθούν  οι προστάτες των γραμμάτων και των τεχνών Τρεις Ιεράρχες πραγματοποιήθηκε στο Σχολείο μας στις 30 Ιανουαρίου με ομιλία, προβολή διαφανειών, ανάγνωση κειμένων και απαγγελία ποιημάτων από τους μαθητές της Γ τάξης υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών κ. Πυλαρινού και κ. Καβουρά.

Η μέρα έκλεισε με την κοπή της βασιλόπιτας για τη νέα χρονιά. Έξι ξεχωριστές βασιλόπιτες για τις έξι τάξεις του σχολείου μας πρόσφερε ο Σύλλογος Γονέων και κηδεμόνων. Οι λαχταριστές βασιλόπιτες, η αγωνία για το φλουρί, το κέφι και ο ενθουσιασμός μικρών και μεγάλων για τα δώρα, έδωσαν μια ατμόσφαιρα εορταστική στην ημέρα, κάτι που είχε λείψει σε όλους μας.

Ευχαριστούμε θερμά τα μέλη του Συλλόγου Γονέων που με κάθε ευκαιρία δείχνουν έμπρακτα το ενδιαφέρον τους για τους μικρούς μαθητές μας.

This entry was posted in Δράσεις - Εκδηλώσεις, Εορτές. Bookmark the permalink.