Πρόσκληση σε Δράση

Σας προσκαλούμε την δράση μας για αύριο Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 5μμ το απόγευμα στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας. Σας περιμένουμε όλους, γονείς και παιδιά να πιάσουμε μπογιές και πινέλα και να δώσουμε χρώμα στην αυλή του σχολείου μας, ανανεώνοντας τα επιδαπέδια παιχνίδια!

Ελάτε να δημιουργήσουμε μια πολύχρωμη αυλή για τα παιδιά μας, με γνώμονα τη διασκέδαση, την μάθηση μέσα από αυτά, την ανάπτυξη κινητικών δεξιοτήτων και την αλληλεπίδραση μεταξύ των μαθητών.

Παράλληλα με τη δράση, στην είσοδο του σχολείου θα συλλέγονται ρούχα και παιχνίδια που δε χρησιμοποιούνται πια από όποιον έχει τη δυνατότητα να προσφέρει, με σκοπό να προσφερθούν σε δομές με συγκεκριμένες ανάγκες. Για όλους τους μικρούς φίλους θα έχουμε μια πολύχρωμη έκπληξη…(προσφορά των καταστημάτων Scodo).

Με εκτίμηση,

Το ΔΣ του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων”

This entry was posted in Ανακοινώσεις, Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων. Bookmark the permalink.