Virtually Abroad (τηλεδιάσκεψη)

Την Τετάρτη 31 Μαΐου και ώρα 17:50,πραγματοποιήθηκε στο χώρο εκδηλώσεων του σχολείου μας τηλεδιάσκεψη, στο πλαίσιο του προγράμματος Virtually Abroad.

Cute Minimalist Agenda Planner – 1

Το πολιτιστικό πρόγραμμα που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του μαθήματος των Αγγλικών, ολοκληρώθηκε με την τηλεδιάσκεψη στην οποία συμμετείχαν μαθητές της ΣΤ’ τάξης από το σχολείο μας και άλλα τρία σχολεία.

Οι μαθητές των συμμετεχόντων σχολείων είχαν την ευκαιρία να ανταλλάξουν ιδέες πάνω στο βιβλίο “Wonder” που μελέτησαν κατά τη διάρκεια του προγράμματος. Επίσης είχαν την ευκαιρία να ανταλλάξουν πληροφορίες για τον τόπο τους και να απαντήσουν σε ερωτήσεις που αφορούσαν τη σχολική ζωή, αλλά και τις καθημερινές ασχολίες και συνήθειές τους.

This entry was posted in Ανακοινώσεις, Δράσεις - Εκδηλώσεις, Προγράμματα. Bookmark the permalink.