Η βιβλιοθήκη μας

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Η κύρια αποστολή της σχολικής μας βιβλιοθήκης είναι να προσφέρει στους μαθητές ένα χώρο μάθησης, πληροφόρησης, γνωριμίας και εξοικείωσης με το βιβλίο, αλλά και στους εκπαιδευτικούς πηγές πληροφόρησης και κατάλληλα μέσα για το σχεδιασμό νέων μεθοδολογιών   στις διαδικασίες μάθησης.

Η βιβλιοθήκη είναι χώρος πνευματικής εργασίας.

Μέλη της σχολικής βιβλιοθήκης μπορούν να είναι οι μαθητές και το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου. Ο δανεισμός προϋποθέτει ειδική κάρτα μέλους της Βιβλιοθήκης, η οποία είναι μία για κάθε μέλος και οφείλει ο κάτοχός της να την έχει μαζί του κάθε φορά που θέλει να δανειστεί κάποιο βιβλίο από τη βιβλιοθήκη.

Η σχολική μας βιβλιοθήκη λειτουργεί κάθε Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή στο πρώτο διάλειμμα (ώρες  09:40′-10:00′) και οποιαδήποτε άλλη ώρα, μετά από συνεννόηση με τις υπεύθυνες εκπαιδευτικούς:

Αργυροπούλου Κωνσταντίνα

Κουτμάνη Βασιλική

Χριστοπούλου Θεώνη

Ηλιάννα Αποστολοπούλου

This entry was posted in Ανακοινώσεις, Βιβλιοθήκη, Πολιτιστικές δραστηριότητες. Bookmark the permalink.