“Οι μύθοι του Αισώπου”(θεατρικό)

Υπάρχει τίποτα αληθινότερο από την αλήθεια Ναι ,ο μύθος. Αυτό δίνει νόημα αθάνατο στην εφήμερη αλήθεια
Ν.Καζαντζάκης

Την Παρασκευή 8 Νοεμβρίου , οι μαθητές της Α΄,Β΄και Γ΄τάξης του σχολείου μας παρακολούθησαν στο Λαζαράκειο Μέγαρο θεατρική παράσταση με τίτλο “Οι μύθοι του Αισώπου” από τη θεατρική σκηνή “Μια αγκαλιά”
Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να δουν  κάποιους από τους μύθους του Αισώπου(“Η Αλεπού και τα σταφύλια”, “Λιοντάρι και ποντίκι”,  “Η αλεπού και το λελέκι ” κ.ά) να ζωντανεύουν επί σκηνής ,σε μια διαδραστική παράσταση με πρωτότυπες μάσκες ,παραμυθένια σκηνικά και ευφάνταστα κουστούμια. που ταξίδεψαν τους μικρούς μαθητές.
This entry was posted in Ανακοινώσεις, Δράσεις - Εκδηλώσεις, Πολιτιστικές δραστηριότητες and tagged . Bookmark the permalink.