Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2019

Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού σήμερα και οι μαθητές του σχολείου μας συμμετείχαν σε διάφορες διάφορες αθλητικές εκδηλώσεις .
Στον προαύλιο χώρο του σχολείου,ο γυμναστής του σχολείου μας ,κύριος Δημήτρης Παπανικολάου,με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών των τάξεων , οργάνωσε ποικίλες αθλητικές δραστηριότητες ,διαφορετικές για κάθε τάξη.Έτσι τα παιδιά μπόρεσαν να συμμετέχουν σε παιχνίδια , να παίξουν ποδόσφαιρο,χειροσφαίριση ,αντισφαίριση και καλαθοσφαίριση.
Επιπλέον όλες οι τάξεις παρακολούθησαν προβολές σχετικές με τα ολυμπιακά αθλήματα και την ιστορία των Ολυμπιακών Αγώνων που προάγουν ιδανικά όπως η συμφιλίωση των λαών καθώς και το ευ αγωνίζεσθαι.
This entry was posted in Αθλητικές δραστηριότητες, Ανακοινώσεις, Δράσεις - Εκδηλώσεις. Bookmark the permalink.