Παρουσίαση Βιβλίων

Στα πλαίσια της πραγματοποίησης του 21ου Διεθνούς Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για παιδιά και νέους,επισκέφτηκαν το σχολείο μας οι διακεκριμένες συγγραφείς παιδικών βιβλίων Άλκηστη Χαλικιά και Έρικα Αθανασίου.
Η κ. Αθανασίου Έρικα παρουσίασε στους μαθητές της Ε1 τάξης του σχολείου μας το βιβλίο της  “Η καταραμένη βρύση”,
ενώ η κ.Χαλικιά Άλκηστη παρουσίασε στους μαθητές της Ε2 τάξης του σχολείου μας το βιβλίο της “Το κουτί του Σιλάν”.
Ακολούθησαν εποικοδομητικές συζητήσεις με τα παιδιά και τους συναδέλφους σχετικά με τα μηνύματα που ήθελαν να περάσουν οι συγγραφείς .Συνολικά ήταν μια αξιόλογη εκπαιδευτική εμπειρία για όλους.
This entry was posted in Ανακοινώσεις, Δράσεις - Εκδηλώσεις, Πολιτιστικές δραστηριότητες. Bookmark the permalink.