Συμμετοχή του σχολείου μας στο 8ο Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας

Το σχολείο μας συμμετείχε με τους μαθητές της ΣΤ’ τάξης στο 8ο φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας που πραγματοποιήθηκε στο 1ο Γυμνάσιο Πύργου, τη Τετάρτη 18 Απριλίου. Οι μαθητές μας, χρησιμοποιώντας το λογισμικό ανοικτού κώδικα Libre Office Impress δημιούργησαν δύο έργα.

Το πρώτο έργο με τίτλο “Γνωρίζοντας το Παρθενώνα” υλοποιήθηκε και παρουσιάστηκε από τους μαθητές: Σταμάτω Παπαδοπούλου, Στυλιανή Ματαράγκα, Γεώργιο Πέππα, Αναστασία Τσιούτσια, Θωμά Παπαδόπουλο, Ευτυχία Μετζελοπούλου και Καλλιόπη Σφυρή. Το δεύτερο έργο με τίτλο “Γνωρίζοντας τις χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης” υλοποιήθηκε και παρουσιάστηκε από τους μαθητές Ισμαίνα Ελέζι, Αγγελική Θανοπούλου, Στέλλα Κλάδη, Κωνσταντίνα Ζαφειροπούλου, Γεωργία Ζώντου, Γιάννη Κρινά και Θοδωρή Αβραμόπουλο. Η διευθύντρια του σχολείου μας συνεχάρη τους μαθητές που έλαβαν μέρος, καθώς και τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς.

This entry was posted in Δράσεις - Εκδηλώσεις. Bookmark the permalink.