Don’t break the chain! Environmental project by 5th grade

To περιβαλλοντικό μας πρόγραμμα , μια τρίμηνη περιπλάνηση σε δάση και πέλαγα ολοκληρώθηκε! Εδώ μπορείτε να δείτε τις δραστηριότητες ,στα ελληνικά και τα αγγλικά,που μας βοήθησαν να ανακαλύψουμε πολλά για τα 6 ζώα υπό εξαφάνιση που ζουν στη χώρα μας!Επίσης μας προβλημάτισε η σχέση του ανθρώπου με τα ζώα και το γεγονός οτι η ανθρώπινη επέμβαση στο φυσικό περιβάλλον αποτελεί τη μεγαλύτερη απειλή για την επιβίωση των ζώων αυτών.

Mέσα στη παρουσίαση θα δείτε, μεταξύ άλλων, και τα links που οδηγούν σε έξι ψηφιακά βιβλιαράκια γραμμένα στα αγγλικά και εικονογραφημένα απο τους μαθητές της Ε1 τάξης του σχολείου μας!

Θέλω να ευχαριστήσω την κυρία Έλενα Χριστοπούλου,Δασκάλα της Ε1 τάξης για την ενθουσιώδη δουλειά της, το υπέροχο θεατρικό της και την άψογη συνεργασία της μαζί μου προκειμένου να δημιουργήσουμε αυτή την εξαιρετική εκπαιδευτική εμπειρία για τους μαθητές μας.

Τέλος να ευχαριστήσω τους μαθητές της Ε1 τάξης που εργάστηκαν με επιμονή και υπομονή!

This entry was posted in Δράσεις - Εκδηλώσεις and tagged , . Bookmark the permalink.