Γιορτή της μητέρας

zografia

Την Παρασκευή 8 Μαΐου στο σχολείο μας οι μαθητές της Α’τάξης απήγγειλαν ποιήματα στις μητέρες τους. Επίσης οι μαθητές της Γ’ τάξης με τη δασκάλα των αγγλικών παρουσίασαν το βίντεο «I love you mummy” όπου οι μαθητές ευχήθηκαν στις μητέρες τους με πρωτότυπο και συγκινητικό τρόπο για τη γιορτή της μητέρας.

Δείτε το βίντεο εδώ:

Την Κυριακή 10 Μαΐου το σχολείο μας σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων συμμετείχε στην εκδήλωση που διοργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων Σχολείου Χαβαρίου. Οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης χόρεψαν ένα όμορφο παραδοσιακό χορό, ενώ οι μαθητές της Ε’ τάξης ένα μοντέρνο χορό χιπ χοπ. Οι μαθητές εξέφρασαν με τον καλύτερο τρόπο την αγάπη τους στη μητέρα.

Επίσης το σχολείο μας πήρε το πρώτο βραβείο στο ζωγραφικό διαγωνισμό που είχε ως θέμα το αγαπημένο πρόσωπο της μητέρας.xoros