Παγκόσμια Μέρα Παιδικού Βιβλίου

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου αλλά και την επέτειο των 100 χρόνων από τη γέννηση της Άλκης Ζέη, πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 3 Απριλίου εκδήλωση – αφιέρωμα στη σπουδαία συγγραφέα, από την εκπαιδευτικό του τμήματος ένταξης Χριστοπούλου Θεώνη. Στην εκδήλωση συμμετείχαν μαθητές της Στ τάξης που παρακολουθούν το πρόγραμμα του τμήματος ένταξης, αναφερόμενοι στη ζωή και τη συγγραφική της πορεία. Ιδιαίτερη αναφορά έγινε στο αυτοβιογραφικό της έργο «Το καπλάνι της βιτρίνας».

Στη συνέχεια, οι μαθητές του τμήματος Α2 παρουσίασαν αφίσες και ποιήματα που επιμελήθηκαν υπό την εποπτεία της δασκάλας τους, κυρίας Βασιλικής Κουτμάνη. Τέλος, οι μικροί θεατές μας, παρακολούθησαν σε βίντεο το παραμύθι «Το ασχημόπαπο».

This entry was posted in Ανακοινώσεις. Bookmark the permalink.