Συνταγές (Recipes) από την Στ Τάξη

Στο πλαίσιο του μαθήματος των Αγγλικών, και φέτος οι μαθητές των δύο τάξεων της ΣΤ΄ τάξης του σχολείου μας, έγραψαν συνταγές μαγειρικής. Για περίπου δυο εβδομάδες ανακάτεψαν , μαγείρεψαν, έψησαν και δημιούργησαν νόστιμες συνταγές καταφέρνοντας όχι μόνο να μάθουν το λεξιλόγιο του μαθήματος αλλά να μάθουν και κάποιες καινούριες  λέξεις, τόσο από τη δική τους δουλειά ,όσο και από τις δουλειές των συμμάθητών τους.Επίσης είχαν την ευκαιρία να σχολιάσουν και να βαθμολογήσουν τις εργασίες – συνταγές των άλλων.

Στη παρακάτω πλατφόρμα μπορείτε να δείτε τις συνταγές των παιδιών,να τις σχολιάσετε και να τις βαθμολογήσετε..

Recipes

This entry was posted in Ανακοινώσεις, Δράσεις - Εκδηλώσεις. Bookmark the permalink.