Η τσάντα στο σχολείο

Αγαπητοί γονείς, σας ευχόμαστε καλή χρονιά και σας ενημερώνουμε για τη νέα δράση:

« Η τσάντα στο σχολείο»

«Με τη συγκεκριμένη δράση καθιερώνεται η παραμονή της σχολικής τσάντας των μαθητών/τριών του Δημοτικού Σχολείου για το τελευταίο Σαββατοκύριακο του μήνα στο σχολείο. Η τσάντα παραμένει στο σχολείο την Παρασκευή έως τη Δευτέρα (ξεκινώντας  από αυτή την Παρασκευή 26/1). «Η δράση υλοποιείται με σεβασμό στις ανάγκες της παιδικής ηλικίας, με γνώμονα την πολύπλευρη ανάπτυξη των παιδιών της σχολικής ηλικίας (συναισθηματική, κοινωνική και ψυχοκινητική) και με σκοπό να υποστηρίξει ουσιαστικά τον μειωμένο χρόνο δημιουργικής επαφής και επικοινωνίας γονέων-παιδιών».

Επιπλέον θα ενημερωθείτε σε συζήτηση τον Φεβρουάριο με τη Σχολική Σύμβουλο και την ψυχολόγο του σχολείου μας. Θα υπάρξει νέα ενημέρωση για την ημερομηνία συνάντησης.

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 29/1 θα γίνει η γιορτή για τους Τρεις Ιεράρχες στις 10:30 π.μ. Το ωράριο θα παραμείνει το ίδιο.

Η Δ/ντρια του σχολείου

This entry was posted in Ανακοινώσεις. Bookmark the permalink.